{title}

Адміністрація «Укрзалізниці» на поступки не йде

Адміністрація «Укрзалізниці» на поступки не йде

Активісти Вільної профспілки залізничників України продовжують безстрокове пікетування головного офісу «Укрзалізниці», яке розпочалося минулої середи, 14 червня. Їхні вимоги беззмінні – підвищення заробітної плати на 100 відсотків. За час, що триває акція, ніхто з очільників «УЗ» так і не зважився на відверту розмову із профспілківцями. І ось сьогодні нарешті крига скресла – зустрітися із представниками ВПЗУ, зокрема її очільником Володимиром Козельським, а також головою Конфедерації вільних профспілок України Михайлом Волинцем та його заступником Петром Тулеєм, зголосився член правління ПАТ «Укрзалізниця» Желько Марчек. 

 
Слід зауважити, що з паном Марчеком профспілківці, перш ніж вдатися до пікетування і встановлення біля входу до офісу установи наметів, уже мали розмову, яку навряд чи можна назвати продуктивною. Тоді на всі порушені у ході принципової бесіди питання посадовець давав досить розмиті відповіді, суть яких зводилася до одного: «То не в нашій компетенції». І ось нова спроба порозумітися, або ж бодай почути одне одного. Згодом стало відомо, що долучитися до розмови виявив бажання і голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун.
А передував перемовинам невеличкий мітинг, який розпочався зі скандування: «Балчун, вийди до людей!» У вступному слові Володимир Козельський окреслив коло проблем, з якими залізничники змушені стикатися ледь не щодня, та ще й отримуючи жалюгідні зарплати.
Михайло Волинець у своєму виступі акцентував на тому, що за протистоянням залізничників та адміністрації уважно спостерігають профспілківці всієї країни – освітяни, медики, гірники… На підтримку дій ВПЗУ вони збирають підписи, шлють телеграми, оприлюднюють заяви… Лідер КВПУ також поінформував, що повідомив міжнародні структури про нинішню колізію. А ще – закликав нарощувати профспілкові лави.
Присутній на мітингу народний депутат Олег Петренко зауважив, що нинішній очільник «Укрзалізниці» Войцех Балчун хизується своїми досягненнями на посаді, яку обіймає. «А про те, що його зарплата, яка сягає 300 тисяч гривень, майже у сто разів перевищує ту, яку отримує більшість залізничників, чомусь мовчить»,  - наголосив парламентарій.
Доки тривали перемовини, учасники мітингу не нудьгували, а дружно скандували і за призначенням використовували заздалегідь підготовлені свистки.
Тим часом Михайло Волинець на своїй сторінці у Фейсбуку написав: «Перемовини ще тривають. Немає просування щодо позитивного вирішення одного з головних пунктів вимог ВПЗУ стосовно суттєвого підвищення заробітної плати. Члени ВПЗУ обурені, градус перемовин зашкалює. З переговорної кімнати чути обурення залізничників. Войцех Бальчун на поступки не йде».
"Перемовини завершилися, - повідомив Петро Тулей. - Вирішено створити робочу груту, яка упродовж тижня розгляне можливість вирішення висунутих ВПЗУ вимог - і нинішніх, і оприлюднених раніше, у жовтні минулого року.  Підвищенння ж зарплати, за словами очільників "Укрзалізниці", можливе тільки за умов підвищення тарифів на перевезення". 

Хостинг

Схожі статті

Залишити коментар


Закрити