{title}

Історичні передумови українського профспілкового руху, нестабільна політична та економічна ситуація в державі створили на території України суперечливі умови, за яких декілька об’єднань профспілок замість співпраці та спільної боротьби за права працівників змушені з тих чи інших причин конкурувати між собою. Тому на сьогодні українська профспілкова мережа умовно поділена на «старі» профспілки та «вільні» профспілки.

Говорячи про старі профспілки мову ведуть про Федерацію Профспілок України (ФПУ), що є нащадком радянської монополістичної профспілки. Разом із клеймом «про-радянської» профспілки ФПУ отримали у спадок складні корумповані схеми роботи й патологічну невід’ємність від інтересів держави і роботодавця. За цими старими профоб’єднанням тягнеться цілий шлейф скандалів, що негативно впливає не лише на діяльність ФПУ, а й на авторитет профспілок взагалі.

Вільні профспілки – то перші кроки незалежної української громадськості створити дієвий та незалежний від корумпованої влади профспілковий рух для захисту робітничих інтересів.

Саме за ідеологією розрізняють старі та вільні профспілки. Ідеологія вільних профспілок передбачає свободу від політичних та корупційних інтересів, гласність, прозору діяльність на демократичних засадах.

Основна відмінність вільних профспілок у тому, що створені вони були не державою і не для держави.

Вільні профспілки в Україні з’явились з перших робітничих страйків і створені були самими робітниками і для робітників.

Вільні профспілки не залежать від інтересів роботодавців та політиків, не зачіпають релігійних, ідеологічних та інших свобод своїх членів.   Завжди відкриті до співпраці та діалогу, але не поступаються своїми принципами у боротьбі за права людей найманої праці.

Вільні профспілки, як не одна інша організація, всіляко підтримують свободу слова, прозору соціальну політику, гідні економічні та трудові умови життя суспільства.

Головним завданням вільних профспілок, профспілок нового європейського демократичного типу, є донесення до людини праці ідеології свободи, ідеології справедливості, ідеології солідарності. Адже ніхто не буде відстоювати права людини, коли вона сама не буде цього робити. Тому зараз це головна місія профспілок – змінити свідомість людей найманої праці для того, щоб вони зрозуміли, що за свої права треба боротись.

 

Часто говорять про те, що вільні профспілки завжди у конфліктах, завжди у боротьбі і протиріччях, але це і є ознакою того, що профспілка дієва. Коли ж у профспілці все тихо і мирно, немає жодних проблем – то це вже не профспілка, а бюрократичне гніздо, де роздаються путівки у санаторії «своїм» а на членські внески керівники купують собі авто.

КЕРІВНІ ОРГАНИ ВІЛЬНОЇ ПРОФСПІЛКИ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ УКРАЇНИ

Володимир Володимирович Козельський ВОЛОДИМИР КОЗЕЛЬСЬКИЙ

Голова ВПЗУ

Володимир Вікторович Вільчинський ВОЛОДИМИР ВІЛЬЧИНСЬКИЙ

Заступник голови

Людмила Григорівна Кофанова ЛЮДМИЛА КОФАНОВА

Заступник голови

Юрій Миколайович ПридачийЮРІЙ ПРИДАЧИЙ

Заступник голови

Володимир Васильович СосніцькийВОЛОДИМИР СОСНІЦЬКИЙ

Заступник голови

Олександр Петрович ДзюбаОЛЕКСАНДР ДЗЮБА

Заступник голови

Валерій Вікторович ПетровськийВАЛЕРІЙ ПЕТРОВСЬКИЙ

Заступник голови

Олександр Григорович НечіпоренкоОЛЕКСАНДР НЕЧИПОРЕНКО

Заступник голови

Чому нас обирають?

 • Незалежність від роботодавців, органів державної влади і посадових осіб
 • Виконання справжніх функцій профспілок для захисту прав та інтересів найманих працівників
 • Заборона на членство в профспілках роботодавців та власників підприємств
 • Співпраця з іншими громадськими організаціями і політичними партіями лише на паритетних засадах
 • Захист прав та інтересів своїх членів в органах судової влади у справах з питань трудових відносин та досудових примирних процедурах
 • Гласність і відкритість діяльності

Найчастіші питання

 • Як вступити до профспілки?
  Дуже просто. Вам просто потрібно написати заяву про прийом у профспілку та у бухгалтерію - про стягування членських профспілкових внесків і передати їх в профспілковий комітет. Особа вважається прийнятим у профспілку з дня прийняття рішення зборами або профспілковим комітетом про прийом в члени профспілки.
 • Де можна отримати консультації?
  Для отримання консультацій Ви можете безпосередньо звернутись до свого профспілкового комітету в якому стоїте на обліку, до територіальної профспілкової організації залізниці до якої територіально закріплена Ваша первинна профспілкова організація, до первинних профспілкових організацій філій ПАТ "Укрзалізниця" або до центрального органу профспілки. Також Ви можете скористуватись інтерактивним спілкуванням на сайті профспілки.
 • Чи розповсюджуються встановлені колективним договором пільги залізничникам на членів Вільної профспілки залізничників України?
  Так, розповсюджуються. Відповідно до статті 9 Закону України "Про колективні договори та угоди" положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємств незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов'язковими як для роботодавця, так і для працівників підприємства. Положення генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду.
Закрити