{title}

Вільну профспілку залізничників України було створено 15 листопада 2006 року на базі Об'єднання вільних профспілок залізничників України і зареєстровано у Міністерстві юстиції України як всеукраїнську громадську організацію.

Первинні, територіальні організації профспілки діють в більшості адміністративно-територіальних одиниць України, де розташовані підприємства, установи або організації залізничного, промислового транспорту і транспортного будівництва, метрополітену та інших відповідних галузей незалежно від форм власності і виду господарювання. 

Вищий орган профспілки – з`їзд, що проводиться один раз на п`ять років. Центральні виборні органи профспілки в період між з`їздами – Рада профспілки та її Мала Рада. 

Членами профспілки є працівники:
  • підприємств та структурних підрозділів Укрзалізниці;
  • підприємств транспорту, не підпорядкованих Укрзалізниці;
  • метрополітенів України;
  • галузевих навчальних та медичних закладів.
У структурі профспілки 6 територіальних, 287 первинних профспілкових організацій.
Профспілку побудовано за територіально-галузевим принципом.
На території України діє 6 територіальних профспілкових організацій.
Первинні профспілкові організації створюються за виробничою ознакою, а по території поєднуються у відповідні територіальні організації.

Національна служба посередництва і примирення (НСПП) підтвердила репрезентативність Вільної профспілки залізничників України (ВПЗУ) на галузевому рівні для участі у колективних переговорах з укладення галузевих (міжгалузевих) угод та для делегування представників до відповідних органів соціального діалогу.

Заступник голови НСПП Сергій Гербеда вручив очільнику ВПЗУ Володимиру Козельському Свідоцтво про підтвердження репрезентативності на галузевому рівні.Реєстр НСПП Суб’єктів сторони профспілок, які пройшли оцінку відповідності критеріям репрезентативності та отримали свідоцтва 
(станом на 23.04.2018)
Закрити